Zimné olympijské hry 2018: Francúzsko vynechalo biatlon vyhrať po tomto Slip-Up

$config[ads_kvadrat] not found

B.R.O ft. Merghani - Zimna Jak Lód [Official Video]

Anonim

Francúzsky biatlonista Martin Fourcade zasiahol vo štvrtok na zjazdovkách v Alpensii v Pyeongchangu, aby sa pokúsil urobiť niečo, čo nikto nedosiahol v 46 rokoch: obhájil svoju zlatú medailu v 20-kilometrovej súťaži jednotlivcov, ktorú vyhral olympijských hier v Soči v roku 2014.

Všimnite si prosím, že tento príbeh bol publikovaný pred prezentáciou primetime na NBC, a preto obsahuje spoilery.

Akcia zahŕňa lyžovanie päť okruhov štyri kilometre (2,5 míle), rozptýlené so štyrmi kolami päť-cieľové strelnice, ktoré striedajú medzi náchylné a stojace. Súťaž vyžaduje, aby športovci kontrolovali svoje dýchanie a srdcovú frekvenciu, pretože prechádzajú z rýchleho lyžovania na pušku.

Bohužiaľ, štvorka skončila na piatom mieste po dvoch chybách v poslednom kole záberov. To, čo sa zdalo takýmto sľubným štartom pre šance Fourcade, ho zrazu strhlo, pretože na každú vystrelenú strelu bola pridaná minúta.

"Náhle je tam brilantný Francúz trochu krehký," povedal komentátor BBC Rob Walker.

Fourcade skončila s časom 48 minút a 46,2 sekundy, 42,4 sekundy za zlatým medailistom Nórskom Johannesom Thingnesom Boeom. Na svojej stránke Twitter po podujatí mal optimistické podujatia.

"Šport je hovno … ale to je to, prečo ho milujeme tak veľa!"

Športové ponuky … viac na stránke quaon l’aime tant!

- Martin Fourcade (@martinfkde) 15. februára 2018

Vstup do Boe na pódiu bol na Slovensku Jakov Fak, 48 minút a 9,3 sekundy mu zarobil striebro a rakúsky Dominik Landertinger získal bronzovú medailu s časom 48 minút 18 sekúnd. Kým Fak a Landertinger nevynechali žiaden z ich 20 záberov, Boe vynechal každého na prvom a poslednom sete. Tim Burke, najvýkonnejší biatlonista Spojených štátov, skončil na 41. mieste so štyrmi trestmi a časom 52 minút a 5,7 sekundy.